“Paczka dla Lwowiaka”, czyli Wilkszyn pomaga

Sołectwo Wilkszyn przyłącza się do dużej akcji pomocy rzeczowej dla Polaków ze Lwowa i okolic. Pomóżmy naszym rodakom ze Wschodu. Zbiórka darów w Wilkszynie potrwa do końca listopada, a następnie wszystko trafi do Centrum Historii Zajezdnia, które koordynuje akcję.

Organizatorem akcji “Paczka dla Lwowiaka” jest wrocławskie Centrum Historii Zajezdnia wspólnie z Dortmundzko-Wrocławską-Lwowską Fundacją im. św. Jadwigi oraz innymi instytucjami i organizacjami. Każdy może pomóc, ofiarowując dla rodaków ze Lwowa i okolic:
– trwałą żywność długoterminową,
– artykuły higieniczne (szczególnie dla osób starszych i dzieci, w tym także niemowląt),
– środki do dezynfekcji,
– środki czystości.
Mile widziane także własnoręcznie napisane listy i kartki świąteczne z życzeniami, które zostaną dołączone do paczek. Na pewno przyniosą obdarowanym wiele radości. Do darów można także dołączyć inne upominki, np. zabawki czy ubrania, ale wyłącznie nowe.

W Bibliotece i Świetlicy w Wilkszynie dary można składać do końca listopada w godzinach pracy instytucji oraz podczas odbywających się tam wydarzeń. Pierwsza partia zostanie przekazana co Centrum Historii Zajezdnia w sobotę 20 listopada, kolejna – 1 grudnia. Paczki można także przekazać bezpośrednio do Centrum Historii Zajezdnia (Wrocław, ul. Grabiszyńska 184) do czwartku 2 grudnia.

Z zebranych darów organizatorzy utworzą paczki, które na Ukrainę dotrą przez świętami Bożego Narodzenia. Paczki trafią m.in. do dzieci z Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej, do podopiecznych Domu Miłosierdzia dla Seniorów w Brzuchowicach koło Lwowa, a także do wielu potrzebujących i wielodzietnych rodzin ze Lwowa i innych miejscowości.

Oprócz darów można także przekazać darowiznę:
Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacją im. św. Jadwigi
nr konta 49 1020 5242 0000 2902 0118 0504
z dopiskiem “Pomoc Lwów”.