LOGOTYP

Logotyp Wilkszyna powstał w 2013 r. Jego autorem jest mieszkaniec Wilkszyna, artysta plastyk, ROBERT CIBORSKI, który jest jedynym dysponentem logotypu.

Głównym elementem logotypu jest wizerunek kościoła pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie. To właśnie wzniesiony w 1721 r. kościół, wraz ze swoją charakterystyczną wieżą, jest znakiem rozpoznawczym Wilkszyna, widocznym już z daleka niemal z każdej strony, od której wjeżdża się do wsi. Uzupełnieniem logotypu są dwa półokręgi w kolorze czerwonym i żółtym, a także fragment wizerunku czarnego orła Piastów Śląskich, przez którego tułów i skrzydła przebiega sierpowa przepaska z krzyżem. Użycie tego motywu w logotypie Wilkszyna jest nawiązaniem do godła i herbu województwa dolnośląskiego i podkreśleniem związku wsi z regionem.

Za zgodą autora prawo do używania logotypu na wszystkich polach eksploatacji, przede wszystkim w materiałach informacyjnych i promocyjnych dotyczących Wilkszyna, mają:
1. Sołtys i Rada Sołecka Wilkszyna,
2. Parafia pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie,
3. Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie.

Osoby prywatne, instytucje, firmy i organizacje zainteresowane wykorzystaniem logotypu Wilkszyna zobowiązane są do uzyskania zgody autora.
Kontakt poprzez administratora strony: strona.wilkszyn@gmail.com.