Wilkszyn do hymnu

Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Spotkajmy się w czwartek, 11 listopada, o godz. 11.45 przy Bibliotece i Świetlicy w Wilkszynie, by dokładnie w południe wspólnie zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”!

Akcję „Niepodległa do hymnu” zainaugurowano w 2018 roku, czyli w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Od tego czasu 11 listopada każdego roku w całym kraju i w wielu miejscach na świecie w samo południe rozbrzmiewa „Mazurek Dąbrowskiego”. Do akcji „Niepodległa do Hymnu” w 2019 roku przyłączył się także i Wilkszyn, a po przerwie w 2020 roku spowodowanej pandemią SARS-CoV-2, „Mazurek Dąbrowskiego” zabrzmi 11 listopada w Wilkszynie po raz kolejny.

Drodzy Mieszkańcy Wilkszyna, Miłoszyna i okolic! W czwartek 11 listopada spotkajmy się przy Bibliotece i Świetlicy w Wilkszynie, by punktualnie o godzinie 12.00 zaśpiewać hymn, świętując kolejną rocznicę odzyskania niepodległości! Mile widziane chorągiewki, kotyliony i inne akcenty patriotyczne, a także śpiewniki (śpiewniki ze słowami hymnu i kilku znanych pieśni patriotycznych będą także rozdawane na miejscu). Czekamy na młodszych i starszych, na dzieci i młodzież – przyjdźcie z rodzinami, sąsiadami i przyjaciółmi. Naszym wilkszyńskim chórem podryguje, tak jak ostatnio, prof. Jolanta Szybalska-Matczak, mieszkająca w Wilkszynie profesor sztuk muzycznych zawodowo związana z chóralistyką i Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego w Wilkszynie. Po hymnie zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Z uwagi na postępujący rozwój pandemii prosimy o zabranie ze sobą – na wszelki wypadek – maseczek, a na miejscu o zachowanie dystansu. Bezpieczeństwa nigdy za wiele.

W przypadku złej pogody (np. deszczu lub wichury) śpiewanie odbędzie się w świetlicy (prosimy wówczas o przestrzeganie nakazu nałożenia maseczek). Bieżące informacje będą podane na naszym wilkszyńskim FB oraz na profilu sołtys Wilkszyna.

Akcję “Wilkszyn do hymnu” organizuje sołtys i rada sołecka Wilkszyna.

Serdecznie zapraszamy!

SŁOWA HYMNU PAŃSTWOWEGO
NUTY HYMNU ROZPISANE NA GŁOS
NUTY HYMNU ROZPISANE NA FORTEPIAN
NUTY HYMNU WERSJA UPROSZCZONA