Jak bardzo ruchliwi są mieszkańcy gminy Miękinia?

4612 podróży dziennie odbywają mieszkańcy gminy Miękinia do Wrocławia, co oznacza, że wskaźnik tzw. ruchliwości wynosi 310 – tyle osób na 1000 mieszkańców podróżuje codziennie do Wrocławia. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez wrocławski magistrat.

Władze Wrocławia chciały sprawdzić, skąd do stolicy Dolnego Śląska dociera najwięcej osób. Badanie przeprowadzono m.in. przy wykorzystaniu danych od operatorów telefonii komórkowej. Wyższa liczba tzw. ruchliwości oznacza, że większy odsetek mieszkańców gminy załatwia codziennie swoje sprawy we Wrocławiu – są to głównie osoby pracujące, uczące się i studiujące we Wrocławiu, a także ci, którzy w stolicy województwa mają do załatwienia jakieś sprawy.

W zestawieniu obejmującym 50 gmin, gmina Miękinia znalazła się na 8. miejscu, a przed nią w czołówce kolejno gminy: Długołęka (dla porównania: ruchliwość 451, przyjezdnych 13 067 dziennie), Siechnice, Oborniki Śląskie, Kąty Wrocławskie, Oława, Oleśnica i Kobierzyce. Z terenu gminy Środa Śląska, która w zestawieniu uplasowała się na 18. miejscu, do Wrocławia dociera codziennie 1299 osób, co przekłada się na wskaźnik ruchliwości 68, natomiast dla gminy Brzeg Dolny odnotowano wynik 1158 podróży dziennie, co daje wskaźnik ruchliwości 74 i 20. miejsce w zestawieniu.

Więcej danych na gazetawroclawska.pl
Fot. Tomasz Holod / Polskapresse / za: gazetawroclawska.pl