Trasa nr 4: Wilkszyn – Single Stara Cegielnia

To czwarta propozycja ciekawej trasy rowerowej wokół Wilkszyna. Trasa ma ok. 28 km i ponad 300 m przewyższenia. Jest do pokonania (bez dłuższych postoi) w ok. 2-3 godz. Trasa ta w 99 proc. omija drogi asfaltowe, prowadząc po wąskich leśnych ścieżkach (tzw. naturalne single), drogach polnych i leśnych.

Trasa ta to najlepsze, najciekawsze, najtrudniejsze ścieżki w okolicach Wilkszyna. Wymaga umiejętności jazdy po krętych, stromych naturalnych singlach. Trasę tę najlepiej pokonywać rowerem górskim MTB. W zależności od warunków pogodowych miejscami zdarzają się odcinki grząskie, zasypane liśćmi. Nie jest to trasa oficjalna, dlatego nie jest oznakowana. W okolicach Wojnowic – Brzeziny Średzkiej trasa pokrywa się z jednokierunkową trasą czarną oznakowaną w ramach Miękińskich Tras Rowerowych. Aby się nie zgubić, można pobrać plik GPS z serwisu Traseo lub na smartphone otworzyć trasę za pomocą aplikacji Traseo do pobrania z Google Play lub AppStore (można także wydrukować). Poniżej prezentujemy opis trasy oraz mapę.

Zaczynamy w Wilkszynie przy Orliku, skręcamy w prawo w ulicę Leśną, a po 200 m – w lewo w las i po 100 m ponownie w lewo. Będziemy jechać po wąskiej leśnej drodze. Po 600 m skręt w lewo, objeżdżamy wzniesienie Lisia Jama, na które wjeżdżamy od wschodu, skręcając w prawo.

… Szczegółowy opis w trakcie opracowania …

Na Lisiej Jamie skręcamy w lewo, zjeżdżamy ostrym zjazdem w dół. Do wyboru zjazd na krechę lub opcja z prawej, z zakrętami. Kierujemy się prosto. Leśna ścieżka doprowadzi nas do miejsca startu.