KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

8 marca 2019 r., czyli w Dniu Kobiet, a także w obchodzonym wówczas Międzynarodowym Dniu Praw Kobiet i Pokoju na Świecie, oficjalnie ogłoszono, że 25 lutego zostało zarejestrowane Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie.

Panie z pasją, energią i pomysłami postanowiły połączyć siły, by dzieląc się cząstką siebie, swoją wiedzą, umiejętnościami i czasem, móc działać na rzecz innych, a przy tym z przyjemnością robić coś dla siebie.

Wilkszyńskie Koło, liczące już na starcie ponad 30 osób, powstało na fali odradzających się i przeżywających w ostatnich latach renesans tego typu organizacji. Głównym jego celem jest integracja mieszkanek w różnym wieku i różnych profesji, a także działalność na rzecz rozwoju Wilkszyna i dla dobra wszystkich mieszkańców.

Za debiut Koła można uznać bardzo udany start w konkursie kulinarnym „Najlepsze w Powiecie Średzkim”, który odbył się 30 marca w Środzie Śląskiej. Wilkszyńskie babeczki z piekielnym dressingiem pod pierzynką z rzeżuchy w trzech odsłonach, przygotowane przez reprezentację w składzie Monika Szymanowska, Joanna Lemma i Sylwia Rzeszutek, przyniosły Koły wyróżnienie.

Zarząd Koło Gospodyń:
Maja Stępień – prezes
Anna Kowalewska – wiceprezes
Rafaela Sztukowska – skarbnik

Zob. więcej Sukces Koła Gospodyń z Wilkszyna