EWA SKAWIŃSKA

Pasja do sportu towarzyszy jej przez całe życie. Sama uprawia nordic walking i na różne sposoby popularyzuje go jako dyscyplinę sportową. Najczęściej w praktyce i zarażając swoją pasją innych. Niemal codziennie można ją spotkać, jak z kijkami przemierza wilkszyńskie ulice i leśne szlaki…

Ewa Skawińska
Fot. archiwum prywatne

W rozmaitych zawodach sportowych startowała już w szkole podstawowej, zdobywając liczne dyplomy i medale. Początkowo głównie biegała. Miłość do nordic walkingu zrodziła się w 2017 r. Od tego czasu systematycznie trenuje we wrocławskim klubie. To właśnie tam uzyskała stopień instruktora nordic walking. Niezwykle ważny był dla niej rok 2018, bo właśnie wtedy wystartowała w wielu zawodach i mistrzostwach. – Do największych sukcesów zaliczam wicemistrzostwo Dolnego Śląska, puchary zdobyte na Pucharach Polski organizowanych przez PFNW oraz zakwalifikowanie się do mistrzostw świata – opowiada. Mimo iż w pełni pochłonęło ją chodzenie z kijkami, to biegania nie zaniechała, a ponieważ biegi zawsze były nieodłącznym elementem jej życia, to nadal aktywnie trenuje we wrocławskiej grupie biegowej NOA.

Równie ważne jak samoskonalenie jest dla niej popularyzowanie nordic walkingu z jednej strony jako dyscypliny sportu rekreacji pomagającej zachować witalność i zdrowie w każdym wieku, a także organizowanie rajdów integracyjnych dla osób uprawiających tę dyscyplinę. Utworzona przeze nią grupa pod nazwą FB/Nakijezapraszamy systematycznie odbywa treningi w rejonie Wilkszyna. – Pasja, pasja i jeszcze raz pasja. Nasz cel to wspólne wyjścia, wspólny uśmiech na twarzy i jak najwięcej przyjaciół z kijami na drodze… Im więcej czasu – i lat – zostawiliśmy za sobą, tym więcej czasu na treningi mamy przed sobą – mówi Ewa i dodaje: – Jesteśmy młodzi duchem i chcemy nadal tacy być. To nasz cel. Wspólnie dbamy o kondycję i zdrowie. Jako grupa możemy wspólnie brać udział w zawodach i spotkaniach integracyjnych. Wspólnie uczymy się i doskonalimy technikę nordic walkingu. Grupa to większa mobilizacja!