ANDRZEJ CICHY

Lokalny przedsiębiorca i usługodawca. Jego nazwisko nieodłącznie kojarzy się m.in. ze stacją paliw Gazela i delikatesami Kredens, a także prowadzoną przez żonę restauracją i kawiarnią Kredens.

Stacja paliw Gazela
Fot. archiwum prywatne

Założona przez Andrzeja Cichego w 1990 r. Gazela to uznany na krajowym rynku producent gazów technicznych i spożywczych oraz dystrybutor paliw i gazów LPG, propan i propan-butan. Główna siedziba firmy mieści się w Wilkszynie, z którym właściciel Gazeli jest związany od urodzenia. Jego firma czterokrotnie była laureatem rankingu GAZELE BIZNESU. Jest też partnerem w programie Rzetelna Firma. Wilkszyńska Gazela, ulokowana przy drodze głównej tuż przy wjeździe od strony Wrocławia, to nie tylko jedyna w okolicy stacja benzynowa i myjnia samochodowa, ale także m.in. rozlewnia gazów oraz sklep z urządzeniami i akcesoriami spawalniczymi oraz akcesoriami BHP.

Andrzej Cichy stawia na lokalność i polski kapitał, przez co wspiera polską gospodarkę. Nie tylko daje zatrudnienie wielu mieszkańcom Wilkszyna i okolic, ale jego inwestycje mają znaczący wpływ na rozwój wsi i podniesienie komfortu życia mieszkańców.

Wkrótce więcej informacji