Sołecki Dzień Dziecka ’24 [FOTORELACJA]

W niedzielę 2 czerwca 2024 roku odbył się Sołecki Dzień Dziecka w Wilkszynie. Pomimo wielu obaw i niepokojących zapowiedzi, pogoda dopisała i deszcz spadł dopiero po zakończeniu imprezy. Frekwencja również dopisała, co pokazało, że mieszkańcy Wilkszyna najwyraźniej oczekują takich wydarzeń.

Na najmłodszych mieszkańców Wilkszyna i okolic moc rozmaitych atrakcji czekała już od godz. 15.00 przy Świetlicy i Bibliotece w Wilkszynie, a od 14.30 trwały zapisy na gry i zabawy z Zorzą Wilkszyn oraz na rozgrywki ping-ponga.

I Grand Prix Wilkszyna w Tenisie Stołowym zorganizował i przeprowadził Piotr Jankowiak, radny Rady Gminy Miękinia z Wilkszyna. Turniej został rozegrany w kilku kategoriach i wzięło w nim udział ponad 20 dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci i, II i III miejsc także puchary. Ponadto dla zwycięzców vouchery na dwie pizze ufundowała pizzeria Przystanek Smaków w Wilkszynie.

Zorza Wilkszyn dla małych amatorów zabaw z piłką przygotowała gry i zabawy m.in. tor przeszkód i małe zawody. Uczestnicy otrzymali m.in. upominki od Zorzy Wilkszyn oraz vouchery na lody w Restauracji Kredens, a także vouchery do Piaskownicy.

Oprócz gier i zabaw w programie znalazły się także pokazy. Najpierw zaprezentowała się dziewczęca grupa taneczna prowadzona przez Mariolę Szymańską, a następnie trzyosobowy zespół Cool Kids ze szkoły tanecznej Atria. Pokaz brazylijskiej sztuki walki przygotowała grupa Capoeira Muzenza Wrocław.

Stałym punktem programu na sołeckich wydarzeniach w Wilkszynie jest obecność Ochotniczej Straży Pożarnej. Tradycyjnie gościli u nas zaprzyjaźnieni strażacy z Głoski, a ich wóz strażacki stał się – jak zawsze – ogromną atrakcją, do której ustawiały się długie kolejki. Równie dużo chętnych miały animatorki, które zajmowały się am.in. malowaniem twarzy w barwne wzory. Także i dmuchańce (Wynajem Dmuchańców Dzieciaki Rządzą) były bez przerwy zajęte przez radosne dzieci w różnych wieku.

Tradycyjnie nie zabrakło także smakołyków. Własnego wyrobu lody w kilku smakach serwowała Restauracja Kredens, a kolejka niemalże się nie kończyła. Podobnie było przy stoisku Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie, gdzie największą popularnością cieszyły się gofry w kilku wariantach. Serwowano także frytki i napoje, a najmłodszym rozdawano także darmowe galaretki.

Na zakończenie imprezy pokaz możliwości muzycznych, jakie daje sztuczna inteligencja, zaprezentował Grzegorz Preysing. W roli konferansjera wystąpił Peter Craft, czyli Piotr Kowalczyk.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu, a także wszystkim tym, którzy na rozmaite sposoby pomogli w jego organizacji. Kolejne sołeckie wydarzenie to Wilkszyńska Noc Świętojańska, która już w sobotę 15 czerwca, a szczegóły wkrótce. Zapraszamy!