Festyn WAWRZYNKI 2023

Sierpień w Wilkszynie bez „Wawrzynek”? Nie ma takiej opcji, zatem już w niedzielę 13 sierpnia zapraszamy na tradycyjny rodzinny festyn parafialny Wawrzynki, który rozpocznie się o godz. 15.00, a zostanie poprzedzony uroczystą mszą świętą sprawowaną o godz. 12.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca. Jak zwykle w ogrodzie przy plebanii czeka moc atrakcji aż do wieczora. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Tegoroczne „Wawrzynki” rozpoczną się o godz.12.00 uroczystą mszą świętą odpustowo-dożynkową sprawowaną w kościele pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie. Podczas mszy zaprezentowany zostanie wieniec dożynkowy wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie.

Atrakcje w ogrodzie przy plebanii

Festyn rodzinny w ogrodzie przy plebanii rozpocznie się o godz. 15.00. Od tego czasu dostępne będą wszystkie atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a wśród nich m.in. dmuchane zamki, a także przygotowane przez 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia pokazy sprzętu wojskowego oraz strzelnica wojskowa, na której każdy będzie mógł spróbować swoich sił. W trakcie festynu pojawi się także wóz strażacki, który przygotował specjalną niespodziankę dla najmłodszych. Atrakcją dla najmłodszych będzie także radiowóz policyjny. Od godziny 15.00 do 16.00 każdy będzie mógł także oznakować swój rower. Ponadto po raz kolejny na festyn będzie można przyjść ze swoim zwierzakiem, gdyż przewidziana została festynowa przychodnia weterynaryjna, gdzie bezpłatnych porad udzielać będzie lek. wet. Katarzyna Dynus-Maszczyk z Przychodnia Weterynaryjna “VillVet” Wilkszyn.

O godzinie 16.00 rozpocznie się zabawa dla dzieci z animatorkami. Tradycyjnie nie zabraknie rozgrywek sportowych – turnieju piłki nożnej dla dzieci oraz turnieju siatkarskiego. Zawody rozgrywane będą od godz. 15.30, a zespoły mogą się zapisywać już od godz. 15.00.

Zwiedzania kościoła z licencjonowanym przewodnikiem

Po  raz drugi Michał Karczmarek przybliży nie tylko historię wilkszyńskiej parafii sięgającej XIV wieku, ale także opowie o sekretach wystroju i wyposażenia wzniesionego w 1721 roku kościoła parafialnego w Wilkszynie. Zwiedzanie przewidziano na godz. 16.00 i 18.00. Zbiórka przed wejściem do kościoła.

#WilkszynGraNaByleCzym

Wszystkich uczestników festynu zachęcamy do przyniesienia ze sobą na festyn dowolnych instrumentów muzycznych (lub innych przedmiotów wydających dźwięki) w celu wspólnego zagrania i zaśpiewania dwóch utworów: Barka oraz Hej, Sokoły. Wspólne granie rozpocznie się  o godzinie 17.00. To, jak głośno zabrzmią oba utwory, zależy wyłącznie od uczestników festynu. A może uda nam się ustanowić wilkszyński rekord w grze na byle czym? Spróbujmy!

Zabawa taneczna

Punktualnie o godzinie 18.00 startuje zabawa taneczna, którą w tym roku poprowadzi Craft Zespół Piter.

Stoiska gastronomiczne w tym sołecka grochówka (nowość!)

Na „Wawrzynkach” nigdy nie może zabraknąć jedzenia, dlatego i tym razem przewidziano m.in. dania z grilla, rozmaite przekąski na ciepło i zimno, a także ciasta i napoje. Większość przysmaków przygotowuje Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie, a także Restauracja Kredens.

Nowością będzie grochówka sołecka, która zostanie ugotowana przez mieszkanki Wilkszyna według tajnego przepisu w strażackiej kuchni polowej.

Zapraszamy!


Organizatorami festynu są:
proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie ks. Zbigniew Bortnik
wraz z Akcją Katolicką oraz Radą Parafialną,
burmistrz gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn,
sołtys Wilkszyna Wiesława Janusz wraz z radą sołecką,
a także Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie.
Ponadto festyn wspierają m.in.
Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini,
10 Wrocławski Pułk Dowodzenia,
Restauracja Kredens.