WAWRZYNKI 2022

Już w niedzielę 7 sierpnia zapraszamy na rodzinny festyn parafialny Wawrzynki. Jak co roku zostanie on poprzedzony mszą święta sprawowaną o godz. 12.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca. Zabawa w ogrodzie przy plebanii rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do wieczora. Jak zwykle czeka moc atrakcji. Wstęp wolny!

Wawrzynki rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą mszą świętą odpustowo-dożynkową w kościele pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie. Podczas mszy zaprezentowany zostanie wieniec dożynkowy wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie.

Festyn rodzinny w ogrodzie przy plebanii rozpocznie się o godz. 15.00. Od tego czasu dostępne będą wszystkie atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a wśród nich m.in. dmuchane zamki, a także przygotowane przez 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia pokazy sprzętu wojskowego oraz strzelnica wojskowa, na której każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Od godziny 16.00 rozpocznie się zabawa dla dzieci z animatorkami. W trakcie festynu pojawi się także wóz strażacki, który przygotował specjalną niespodziankę dla najmłodszych. Atrakcją dla najmłodszych będzie także radiowóz policyjny. Nie zabraknie także przygotowanych przez klub sportowy LZS “Tęcza” Pisarzowice pokazu i warsztatów tenisa stołowego.

Punktualnie o godzinie 19.00 startuje zabawa taneczna, którą w tym roku poprowadzi Grzegorz Markocki.

Po raz kolejny na festyn będzie można przyjść ze swoim zwierzakiem, gdyż przewidziana została festynowa przychodnia weterynaryjna, gdzie bezpłatnych porad udzielać będzie lek. wet. Katarzyna Dynus-Maszczyk z Przychodnia Weterynaryjna “VillVet” Wilkszyn.

Tradycyjnie nie zabraknie rozgrywek sportowych – turnieju piłki nożnej dla dzieci oraz turnieju siatkarskiego. Zawody rozgrywane będą od godz. 15.30, a zespoły mogą się zapisywać już od godz. 15.00. Dla zwycięskich drużyn przygotowano nagrody ufundowane przez Involt Group.

Jak zwykle na każdych Wawrzynkach nie zabraknie jedzenia, w tym dań z grilla, rozmaitych przekąsek na ciepło i zimno, a także ciast i napoi. Większość przysmaków przygotowana została przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie, a także Restaurację Kredens.

Organizatorami festynu są:
proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie wraz z Akcją Katolicką oraz Radą Parafialną, wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, sołtys Wilkszyna Wiesława Janusz wraz z radą sołecką, a także Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie.
Ponadto festyn wspierają:
Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękinie, 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia, lokalni przedsiębiorcy i usługodawcy, a także osoby prywatne.

Dochód z festynu zostanie przeznaczony na wyposażenie Betlejemki, która jest miejscem spotkań lokalnej społeczności.