Inauguracja MUTW w Wilkszynie

Miękiński uniwersytet Trzeciego Wieku rozwija swoją działalność. Z inicjatywy sołtys Wilkszyna, Wiesławy Janusz jesienią tego roku powstała filia MUTW w Wilkszynie, która 8 października 2021 roku oficjalnie zainaugurowała swoją działalność.

Wilkszyńska filia Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w chwili rozpoczęcia działalności liczyła ponad 40 słuchaczy – seniorów 50+ nie tylko z Wilkszyna, ale także z północno-wschodniej części gminy Miękinia.

„Kiedy mija okres aktywności zawodowej, kiedy dzieci już dorosły, a ukochane wnuki też już mają swoje życie, trzeba wyjść z domu. Czas pomyśleć o sobie i znaleźć czas dla siebie” – mówiła Wiesława Janusz, sołtys Wilkszyna.  

„Od teraz seniorzy z Wilkszyna również będą mogli wykorzystać swój potencjał oraz poszerzyć wiedzę i doświadczenia. Uniwersytet stworzy Wam, drodzy studenci, możliwość do aktywizacji społecznej, pozwoli nawiązać nowe przyjaźnie i będzie pretekstem do wyjścia z domu” – mówił Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia, dodając, że z chęcią będzie pomagał realizować wszystkie plany. Wraz z Wandą Mitczak, prezesem MUTW, wójt wręczył słuchaczom legitymacje. Nie zabrakło także tradycyjnego ślubowania, a także wspólnie odśpiewanego na dobry początek roku akademickiego “Gaudeamus igitur”. Uroczystość poprowadził Grzegorz Szymański.

Na otwarciu wilkszyńskiej filii MUTW nie zabrakło oczywiście poczęstunku tradycyjnie przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna. Uroczyste otwarcie uświetnił koncert Grzegorza Markockiego.

Wkrótce po inauguracji, która w wilkszyńskiej świetlicy odbyła się 8 października, ruszą regularne zajęcia. W programie m.in. wykłady na temat zdrowia, literatury, psychologii, historii i prawa, warsztaty kulinarne, komputerowe, artystyczne, plastyczne, manualne, kosmetyczne, taneczne i gimnastyczne. Ponadto zajęcia ruchowe, a także wycieczki krajoznawcze, wyjazdy do muzeów, kin, opery i filharmonii. W najbliższym czasie zaplanowano wyjazdy m.in. do Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu oraz do Lubiąża.

Zajęcia w wilkszyńskiej filii MUTW będą się odbywać zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. Słuchacze będą na bieżąco informowani m.in. poprzez wiadomości SMS. Niektóre zajęcia będą przeznaczone wyłącznie dla zapisanych słuchaczy MUTW, inne będą ogólnodostępne.  

Osoby chętne mogą się zapisać w bibliotece w Wilkszynie w godzinach pracy biblioteki (poniedziałki i czwartki 12.00–18.00, wtorki, środy i piątki 9.00–15.00).

Zdjęcia za: Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini | Facebook