Dzień Dziecka 2021

W sobotę, 12 czerwca, teren wzdłuż ul. Sportowej w Wilkszynie przy Orliku oraz świetlicy i bibliotece zamieni się w wielki plac zabaw i atrakcji dla najmłodszych i nie tylko.

Już o godz. 13.00 wielki pokaz Europa Strongman, czyli tych, którzy góry (i nie tylko!) potrafią przenosić. Po pokazie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnych konkurencjach.

O godz. 15.00 mnóstwo wrażeń dostarczy nam również Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do Sekcja Pisarzowice: – emocjonujące walki w duchu Taekwon-do- pokaz siły (rozbijanie desek) – układy formalne.
WSKT – Sekcja Pisarzowice zaprasza na pokaz adeptów z trzech grup: grupa początkująca, grupa średnia, grupa zaawansowana, pod okiem Pani Instruktorki Malwiny Cyran.

O godz. 16.00 pokaz Magnolia’s Team Street Workout. Zastanawiacie się, cóż to takiego? Magnolia’s Team to przedstawiciele stosunkowo młodych i bardzo efektownych dyscyplin sportu – parkour i  street workout. Na co dzień, można ich podziwiać trenujących przy Magnolia Park we Wrocławiu. Podczas godzinnego programu w Wilkszynie Magnolia’s Team wprowadzi nas w tajniki tego sportu. Nie zabraknie pokazu umiejętności oraz konkursów skierowanych zarówno do najmłodszych i tych starszych dzieci. Będzie to również wyzwanie dla dorosłych, bo na trening, nigdy nie jest za późno.

Wieczorem główną atrakcją będzie zaplanowany na godz. 18.00 koncert „Do góry i na dół”. Przed wilkszyńską publicznością wystąpi Anna Tomczak wraz z zespołem „Rewelacja”. Koncert Ani, znanej wrocławskiej artystki i pedagog, to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych. To także okazja, by nie tylko słuchać niezwykłych i radosnych piosenek, ale aktywnie się bawić.

Oprócz tego już o godz. 13.00 wystartuje cała moc atrakcji dla dzieci młodszych i starszych: od dmuchanych zamków i animacji z clownem przez ściankę wodną, pianę i mega bańki mydlane po baloniki, warkoczyki i tatuaże. Nie zabraknie także fotobudki, fotościanki oraz gier w wirtualnej rzeczywistości. Będzie można także spróbować przejażdżki na kucyku.

O catering zadba Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna. Na uczestników zabawy czekać będą m.in. dania z grilla, ciasta i masa innych smakołyków, z których słyną nasze wilkszyńskie gospodynie. Nie zabraknie oczywiście także lemoniady oraz kawy i herbaty.

Organizatorzy bardzo liczą na to, że na wielkim świętowaniu Dnia Dziecka nie zabraknie mieszkańców Wilkszyna i okolic.

Zapraszamy! Wstęp wolny! Szczegóły na plakatach!

Uwaga! Prosimy o ograniczenie ruchu kołowego w okolicy ul. Sportowej w sobotę 12 czerwca.