29 Finał WOŚP w Wilkszynie

31 stycznia w Wilkszynie odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem nasz sztab miał swoją siedzibę w Cukierni Yogi w Wilkszynie

W ramach 29 finału WOŚP zbierano środki na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dzięki dobrym sercom zebraliśmy 50 024,21 zł
Mimo pandemii przygotowane przez sztab WOŚP Wilkszyn Cukiernia Yogi wraz z Domem Kultury w Środzie Śląskiej oraz Kopalnią Wrocław atrakcje zainteresowały mieszkańców nie tylko z sąsiednich miejscowości ale także z Wrocławia i okolic.

W godzinach porannych naszych wolontariuszy można było spotkać w Kopalni Wrocław – Paniowice, która w tym roku po raz drugi zagrała wspólnie z nami.
Obiekt w Kopalni Wrocław – Panowice został udostępniony dla wszystkich chętnych, którzy w tym dniu mieli ochotę na bezpieczny spacer i zimowe kąpiele. Dla zmarzluchów właściciele obiektu przygotowali miejsca przy ognisku oraz zadbali o gorące posiłki i napoje na wynos.
W trakcie spaceru mieliśmy okazję przyjrzeć się treningowi pływackiemu sekcji pływania zimowego prowadzonej przez Krzysztofa Gajewskiego – rekordzisty Europy w pływaniu długodystansowym, oraz rekordzisty Guinessa w pływaniu 48h.
Nie zabrakło śmiałków, którzy po raz pierwszy mieli okazję zażyć zimowej kąpieli.

Atrakcją spaceru w Kopalni Wrocław były Alpaki Malaki, od których ciężko było oderwać wzrok.

W Cukierni Yogi w Wilkszynie gdzie mieściła się siedziba sztabu stanęło małe, mobilne biuro, w którym oprócz przepysznych łakoci Pani Agaty i gorącej kawy dzięki uprzejmości AsVending, można było podpisać się na specjalnej pamiątkowej tablicy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na wilkszyńskiej ławce, pomalowanej w kolorowe barwy WOŚP przez najmłodszych mieszkańców wsi.


Na pętli w Wilkszynie mieszkańcy mogli zrobić sobie pamiątkową fotografię przy zabytkowych samochodach milicyjnych, którym przyjechał nasz wolontariusz Daniel, Faniprl.


W Domu Kultury w Środzie Śląskiej w ramach 29 finału WOŚP odbył się koncert on line oraz wywiady live z zaproszonymi gośćmi. Na scenie mogliśmy podziwiać występy wspaniałych muzyków takich jak – Maciej Gaicki Trio, Paweł Wenderski ACOUSTIC LIVE, Gosia Pauka z zespołem, Ania Tomaczak z zespołem Rewelacja, Justyna Czarniecka oraz grupa taneczna Ladies.
W rolę konferansjera wcielił się sam Adrian Walczak.

Finałową atrakcją sztabu były w tym roku wspaniałe wilkszyńskie oraz średzkie licytacje allegro, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Perełką wilkszyńskich licytacji była replika szklanego pucharu z prestiżowych zawodów GP Wrocław, którą osobiście podpisał Maciej Magic Janowski, triumfator w najważniejszych speedwayowych imprezach w kraju i na świecie, kapitan wrocławskiego klubu.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy byli tego dnia z nami . Stworzyliście świetną atmosferę i daliście sygnał, że warto “grać do końca świata i o jeden dzień dłużej”. Kwota jaką udało Nam się uzbierać jest imponująca. Sztab z Wilkszyna zebrał aż 50 024,21 zł – pięć razy więcej niż w roku 2019 kiedy zaczęła się przygoda wilkszyńskiego sztabu! Będziemy wspominać tę wyjątkową niedzielę jeszcze długo.

Na specjalne wyróżnienie zasługują nasi sztabowi wolontariusze, którzy kwestowali cały dzień od rana do wieczora – Iga, Zuzia, Gabrysia, Ania, Kacper, Oskar, Patryk, Robert, Marcelina, Maja, Kacper M, Wiola, Bartek, Daniel

Ukłony kierujmy również do tych, którzy nas mocno wsparli: Cukiernia YOGI, Przychodnia Weterynaryjna “VillVet” Wilkszyn,Ewa Zajfert Fotografia, Betard, Maciej Janowski, RULES Auto Części, Polaris Polska, Pasieka Ziębów, BEST SELER warzywniak, Maciejowy Sad, Kwiaciarnia Niezapominajka, Bar Pewexx Wrocław, Artem Laguta, Loombard Mrągowska 88 Wrocław, Marti & Dolot dancers, Procleaners, Faniprl Daniel Zwirski, Delikatesy Konkret, Anna Tomczak, Zgrani – agencja castingowa, Trener z pasją – Karolina Wiśniewska, Bandit Bag, KThandmade, Lawendowy Zakątek, SpringLeather-Art, Różowe Okulary, For Cakes’ Lovers Only,Triathlon Club Wrocław, Wędzonki Krępickie, One Day Clinic, Przystanek Smaków Wilkszyn, Komoda Anny, Podolog24Wrocław, Punkt Apteczny Słonecznik, Mrówka Składbud Środa Śląska, Łuaksz Reszka-Drewnomania, sklep Gama mini-Wilkszyn, Adamex-Pisarzowice, Piekarnia Księginice, Media – Serwis TV produkcja filmowa, Roland Gazeta .

I oczywiście największe serducha lecą raz jeszcze do ludzi, którzy zadbali o każdy szczegół, żeby tego dnia sztab w Wilkszynie “zagrał” na szóstkę! Adam Pawlikowski, Wiesława Janusz, Agata i  Darek Kalus, Kasia Kulesza, Marzena i Paweł Mach oraz ekipa z domu kultury w Środzie Śląskiej z dyrektorem Grzegorzem Ptaszyńskim na czele.

Dziękuję za ogrom pracy, zaangażowanie i wielką moc życzliwości i dobroci
Szef Sztabu WOŚP Wilkszyn-Monika Szymanowska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:
Fotorelacja obiektywem Ewy Zajfert
Fotorelacja Kopalnia Wrocław I

Fotorelacja Kopalnia Wrocław II
Fotorelacja z DK w Środzie Śląskiej
Letnia zadyma w środku zimy okiem kamery – Franek Stępień
Wilkszyńska ławeczka – Franek Stepnień
Transmisja koncertu dla WOŚP w Domu Kultury w Środzie Śląskiej