Karnawałowy bal charytatywny

W sobotę 1 lutego 2020 r. odbędzie się już drugi wilkszyński bal charytatywny „Iskierka pomocy”.

Tradycja bali charytatywnych w Wilkszynie narodziła się w ubiegłym roku z inicjatywy mieszkańców. Na pierwszym balu wspólnie bawiło się ponad stu mieszkańców Wilkszyna, a zabawie towarzyszyła loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, z której całkowity dochód został przeznaczony na odbudowę domu Ilony i Piotra, którzy w pożarze domu w listopadzie 2018 r. stracili cały dobytek.

Potrzebujących pomocy mieszkańców Wilkszyna jest wielu, dlatego i tym razem bal będzie okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim do wsparcia młodej mieszkanki Wilkszyna, Anety.

Aneta ma 26 lat i mieszka w Wilkszynie od urodzenia. Tej pełnej życia i energii dziewczynie, los postawił na drodze przeszkodę w postaci glejaka, czyli złośliwego guza mózgu (oligodendroglioma –  nowotwór złośliwy płata ciemieniowo skroniowego ll stopnia). W 2017 r. Aneta przeszła operację, ale ze względu na ogromne ryzyko uszkodzenia nerwów, co mogło spowodować paraliż, guz został usunięty tylko częściowo. Kolejnym etapem leczenia była radioterapia i chemioterapia, a po tej zakończenia farmakoterapia, która trwa do chwili obecnej, ale jest, niestety, bardzo kosztowna. Środki na wsparcie leczenia Anety były już zbierane w Wilkszynie w ubiegłym roku m.in. podczas turnieju siatkowego „Gramy dla Anety”, jednak nadal potrzebna jest pomoc.

Tegoroczny bal odbędzie się w sobotę 1 lutego w „Karczmie u Zochy” w Brzezinie. Startujemy o godz. 19.00. O dobrą muzykę i zabawę zadba doskonale już znany w Wilkszynie Grzegorz – wodzirej z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów Freak Frak. Koszt uczestnictwa to 150 zł od osoby (300 zł od pary). Zapisy telefoniczne pod numerem telefonu 513 311 598. Obowiązują stroje wieczorowe. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!