Wilkszyn Team Mistrzem Powiatu Średzkiego w sześcioboju

Nasza wspaniała drużyna Wilkszyn Team w składzie: Helena, Kinga, Maja, Dominik, Kacper, Karol, Krzysiek(K), Oskar, Patryk i Tomek, reprezentująca gminę Miękinia zdobyła tytuł MISTRZA POWIATU ŚREDZKIEGO W SZEŚCIOBOJU!!

Finał  Mistrzostw Powiatu Średzkiego w Sześcioboju odbył się 31 sierpnia(sobota) w Środzie Śląskiej. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn – reprezentantów poszczególnych gmin.
Rywalami Wilkszyna były drużyny z  Bukówka – gmina Środa Śląska, Osieka – gmina Kostomłoty, Różanej – gmina Udanin, Wilczkowa – gmina Malczyce.

Sześciobój składał się z poszczególnych konkurencji w których drużyny zajęły następujące miejsca:
– tor przeszkód: Wilkszyn Team, Różana, Bukówek, Osiek, Wilczków,
rzuty do kosza na czas: Wilkszyn Team, Bukówek, Różana, Osiek, Wilczków,
– skoki na skakance: Wilkszyn Team, Wilczków, Osiek, Różana, Bukówek,
– żonglerka piłką: Różana, Wilkszyn Team, Bukówek, Osiek, Wilczków,
– strzały karne na bramkę: Różana, Wilkszyn Team, Osiek, Bukówek, Wilczków,
– przeciąganie liny: Osiek, Różana, Wilczków, Wilkszyn Team, Bukówek.

Wilkszyn Team zakończył turniej z sumą 25 punktów, drugie miejsce należało do Różanej – 23 punkty a trzecie miejsce zdobyła drużyna z Bukówka z sumą 18 punktów.Patrząc na wyniki  poszczególnych konkurencji i sumaryczne punkty drużyn emocje były ogromne do samego końca turnieju
Tak wyglądała droga Wilkszyna do tytułu Mistrza Powiatu Średzkiego Dzieci i Młodzieży w Sześcioboju‼️


Brawa i gratulacje należą się zawodnikom wszystkich drużyn za sportową postawę, opiekunom drużyn (w szczególności opiekunowi naszej dużyny, sołtys Wilkszyna – Wiesławie Janusz), kibicom(rodzicom) za wspaniały doping oraz organizatorom za doskonałą organizację. :
Specjalne podziekowania dla stacji paliw Gazela za zakup koszulek dla naszej drużyny.

To jeszcze nie koniec emocji dla naszej dzielnej drużyny, po powrocie do Wilkszyna czekała na nich niespodzianka. Wilkszyn Team został honorowo przywitany gromkimi brawami przez zawodników Zorzy Wilkszyn oraz uczestników i kibiców wilkszyńskiego turnieju ulic w piłce siatkowej który tego dnia odbywał się na Orliku w Wilkszynie.