Wawrzynki 2019

11 sierpnia na ogrodzie przy plebanii w Wilkszynie odbędzie się rodzinny festyn parafialny, tradycyjnie organizowany z okazji liturgicznego wspomnienia patrona wilkszyńskiej parafii, św. Wawrzyńca. W tym roku festyn będzie połączony z sołeckimi dożynkami, które po kilkuletniej przerwie powracają do Wilkszyna.

Wawrzynki rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą mszą świętą odpustowo-dożynkową w kościele pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie. Podczas mszy zaprezentowany zostanie wilkszyński wieniec dożynkowy.

Festyn na ogrodzie przy plebanii rozpocznie się o godz. 15.00. Od tego czasu dostępne będą wszystkie atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a wśród nich m.in. dmuchane zamki, wóz strażacki, pokazy sprzętu wojskowego, gry i zabawy dla dzieci. Jak zwykle nie zabraknie rozgrywek sportowych – turnieju piłki nożnej dla dzieci oraz turnieju siatkarskiego dla zespołów rodzinnych/sąsiedzkich/przyjacielskich, które rozgrywane będą od godz. 15.30. Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez gminę Miękinia. Ich wręczenie zaplanowano na godz. 18.00. W planie także pokaz Taekwon-do w wykonaniu mieszkających w Wilkszynie i Pisarzowicach utytułowanych młodych zawodników (godz. 17.30). Na festyn można przyjść ze swoimi zwierzakiem, bowiem tegoroczną nowością będzie punkt bezpłatnych porad weterynaryjnych.

Tradycyjnie na festynie nie zabraknie loterii i quizów z nagrodami. Kupując w cenie 10 zł cegiełkę na remont BETLEJEMKI, będzie można nie tylko otrzymać drobny upominek, ale także wziąć udział w losowaniu rozmaitych atrakcyjnych nagród głównych. By otrzymać którąś z nagród głównych wystarczy, że posiadacz wylosowanej cegiełki z danym numerem odpowie na proste pytanie dotyczące Wilkszyna, jego atrakcji i historii. Sprzedaż cegiełek będzie prowadzona od godz. 15.00 do 20.00. Quizy z losowaniem nagród głównych zaplanowano na godz. 17.00, 18.15, 19.00 i kilka minut po 20.00.

Główną wieczorną atrakcją festynu będzie zabawa z wodzirejami z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów FREAK FRAK, którzy już od godz. 18.30 do wieczora będą zabawiać wszystkich gości.

Jak zwykle nie zabraknie jedzenia, w tym dań z grilla, ciast i napoi. W menu wśród nowości prawdziwa wojskowa grochówka, która będzie serwowana przez żołnierzy z 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia Wojska Polskiego. Ponadto będzie można nabyć przetwory przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna.

Cały dochód z tegorocznego festynu będzie przeznaczony na remont BETLEJEMKI – znajdującego się tuż przy plebanii budynku, do niedawna praktycznie nieużytkowanego, który został udostępniony przez proboszcza i służy jako miejsce spotkań dla lokalnej społeczności. Dotychczas do użytku była jedynie jedna sala na parterze. Od kilku miesięcy mieszkańcy sami prowadzą remont przestronnego poddasza. Po jego ukończeniu ponad stumetrowa przestrzeń będzie do dyspozycji nie tylko różnych grup parafialnych, ale służyć będzie także mieszkańcom, m.in. Kołu Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna.

Wstęp na festyn wolny! Zapraszamy całe rodziny wraz z sąsiadami, przyjaciółmi i zwierzakami!

Organizatorami festynu są wójt gminy Miękinia oraz proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Wilkszyna przy wsparciu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Rady Parafialnej. W organizację zaangażowały się także m.in. władze sołeckie Wilkszyna i Pisarzowic, Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna. Ponadto festyn wspierają lokalni przedsiębiorcy i usługodawcy, a także osoby prywatne.