Wilkszyński Turniej Ulic w siatkówkę w systemie pucharowym

Jest to nowa inicjatywa mieszkańców Wilkszyna, którzy popołudniami grają w siatkówkę na Orliku w Wilkszynie. Turniej będzie nie tylko sportową rywalizacją, ale także integracją mieszkańców. Aktualnie trwa zgłaszanie drużyn.

Ponieważ amatorów uprawiania tego sportu w Wilkszynie nie brakuje, narodził się pomysł Turnieju Ulic, który mógłby być rozgrywany każdego roku np. w sierpniu i wrześniu. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny będzie Puchar Wilkszyna. Jednak nie nagroda jest najważniejsza, tylko wspólna dobra zabawa na sportowo i integracja. – Nie liczą się umiejętności, tylko to, że wspólnie będziemy mogli spędzić czas i dobrze się przy tym bawić. Nie trzeba umieć serwować z górnej piłki – mówi Magdalena Buczyńska.

Każda drużyna, która chciałaby wziąć udział w rozgrywkach, powinna składać się z sześciu osób – mieszkańców jednej ulicy w wieku powyżej 15 lat. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w systemie pucharowym – najpierw zostaną stworzone grupy, a zwycięzcy poszczególnych grup przejdą dalej, aż do wyłonienia zwycięzcy. Ze względu na okres wakacyjno-urlopowy terminy rozgrywek będą ustalane indywidualnie pomiędzy poszczególnymi drużynami. Wielki finał odbędzie się we wrześniu. Po zakończeniu turnieju nie może zabraknąć spotkania integracyjnego dla wszystkich drużyn, dlatego już zapowiedziano wielkiego grilla.

Do  wzięcia udziału w turnieju zapraszamy również drużyny mieszkańców okolicznych miejscowości, np. Pisarzowic, Brzeziny i Brzezinki Średzkiej.

Formularz zgłoszenia drużyny oraz regulamin i szczegóły znajdują się na  blogu wilkszyńskiego turnieju ulic w piłce siatkowej. Zapraszamy także do przyłączenia się do otwartej grupy na FB “Wilkszyńska siatkówka”. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 31 lipca 2019 r