Zostań reprezentantem Wilkszyna w sześcioboju

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 8–14 lat zamieszkałe w Wilkszynie i Miłoszynie do wzięcia udziału w zawodach kwalifikacyjnych do 10-osobowej drużyny WILKSZYN TEAM, która będzie reprezentowała Wilkszyn w eliminacyjnych rozgrywkach gminnych do I Mistrzostw Powiatu Średzkiego w sześcioboju.

Zawody kwalifikacyjne do drużyny Wilkszyn Team odbędą się na Orliku w Wilkszynie w dwóch terminach do wyboru: 18 lipca (czwartek) o godz.17.00 oraz 20 lipca (sobota) o godz. 11.00. Gościem specjalnym czwartkowych zawodów (18 lipca) będzie Łukasz Kaczmarczyk, zawodowy kickbokser, wielokrotny mistrz Polski, medalista mistrzostw Europy i świata, zdobywca pucharu świata. Dla dzieci będzie to wyjątkowa okazja do spotkania z mistrzem świata, który udzieli uczestnikom kilku rad i opowie o swojej przygodzie ze sportem.

Eliminacyjne rozgrywki gminne do mistrzostw powiatowych odbędą się w Miękini 26 lipca (sobota), w godz. 10.00–14.00. Zwycięska drużyna otrzyma tytuł mistrza gminy i w drugiej połowie sierpnia zawalczy o puchar i tytuł mistrza powiatu średzkiego.

Sportowe zmagania będą składać się z sześciu konkurencji :
1. rzuty do kosza na czas,
2. tor przeszkód,
3. strzały karne na bramkę bez bramkarza,
4. żonglerka piłkarska, 
5. skoki na skakance
6. przeciąganie liny.

Na zawody kwalifikacyjne w Wilkszynie nie obowiązują wcześniejsze zapisy, wymagana jest jednak zgoda rodziców/opiekunów prawnych na udział dziecka w zawodach (do podpisania na miejscu w dniu rozgrywek).

Sponsorem strojów dla drużyny Wilkszyn Team jest stacja paliw Gazela. Dojazd drużyny na zawody w kolejnych etapach zapewnia sołtys wraz z radą sołecką.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem na stronie www.powiat-sredzki.pl.