Zmiana trasy autobusu 923

Od 7 lipca 2019 roku (niedziela) zostanie wprowadzona zmiana trasy autobusu linii 923. Autobus ww. linii od skrzyżowania ulicy Głównej i Stabłowickiej będzie kursował w obu kierunkach przez ulicę Główną, Maślicką i Królewiecką do pętli przy Stadionie Wrocław.

Jak podaje Urząd Miejski Wrocławia “Korekta trasy wynika ze zgłaszanych przez pasażerów (w tym także mieszkańców gminy Miękinia) postulatów dotyczących zapewnienie sprawnego połączenia w kierunku centrum Wrocławia. Przeprowadzona analiza czasów przejazdu wskazuje, że przesiadka przy Stadionie Wrocław na linie tramwajową 31 oraz autobusy 101, 102, 103 i 104 skraca czas o kilka minut podróży w kierunku pl. Jana Pawła II. Dodatkowo należy zauważyć, że na linii 923 powstają opóźnienia z powodu dużego natężenia ruchu na odcinku od skrzyżowania ul. Jeleniogórskiej z ul. Średzką do pętli Leśnica.” Zdaniem wrocławskiego magistratu zmiana trasy ma na celu usprawnienie obsługi komunikacyjnej Osiedla Maślice.

Z uwagi na fakt, iż zmiana kursowania autobusu linii 923 zdecydowanie przyczyni się do pogorszenia sytuacji mieszkańców Wilkszyna, Miłoszyna oraz Pisarzowic, wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn w imieniu mieszkańców tych miejscowości 24 czerwca 2019 r. ponownie zwrócił się do Urzędu Miejskiego Wrocławia z prośbą o przeanalizowanie zasadności przedłużenia linii 923 na Stadion Wrocław. Dodatkowo rada sołecka oraz radni Monika Szymanowska i Roman Gil prowadzą rozmowy dotyczące możliwości wydłużenia trasy autobusu linii 937 w kierunku Wilkszyna. Obecnie autobus ten kursuje na trasie Wrocław Leśnica – Brzezina.

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.wroclaw.pl.