III Bieg z Fundacją na Maksa

W niedzielę, 9 czerwca, na terenie rekreacyjno-sportowym przy Orliku w Wilkszynie moc rozmaitych atrakcji w ramach Wilkszyńskiego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Jednym z głównych wydarzeń będzie organizowany już po raz trzeci Bieg z Fundacją na Maksa. Zapraszamy już od godz. 12.00!

Fundacja na Maksa, która została założona kilka late temu przez małżeństwo z Pisarzowic, powstała, by pomagać rodzinom dzieci niepełnosprawnych intelektualnie (m.in. zespół Downa, autyzm, zespół Aspergera) odzyskać kondycję psychofizyczną i siły do dalszej pracy z dzieckiem. Ze środków pozyskanych ze zbiórek oraz podczas imprez charytatywnych, takich jak organizowany w Wilkszynie Bieg, Fundacja organizuje wakacyjne wyjazdy dla tych rodzin. Wyjazdy te są okazją do wspólnego i ciekawego wypoczynku dla całej rodziny. W tym roku dzieci z okolic Wilkszyna i Pisarzowic, ale także z innych części Polski, których z roku na rok przybywa, chcą wraz z rodzinami wyjechać na spływ kajakowy Doliną Baryczy. Cały dochód z Biegu – w tym wpisowe uczestników Biegu oraz dobrowolne datki składane do puszek – zostanie przekazany właśnie na ten cel.

W tym roku w ramach Biegu z Fundacją na Maksa kilka nowości. O godz. 13.00 na starcie pojawią się najmłodsi, bowiem wtedy rozpocznie się bieg malucha przeznaczony dla dzieci do 4 lat. Współorganizatorem biegu na dystansie 200 m jest Klub Bączek z Wilkszyna. Wpisowe: 10 zł od uczestnika.

O godz. 13.30 rozpocznie się bieg na 10 km w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni i młodzież 15–18 lat. Czas będzie mierzony przy pomocy chipów mocowanych do sznurowadeł uczestników. Trasa biegu wiedzie niemal w całości przez las (zob. trasa na 10 km w serwisie TRASEO). Wpisowe: 40 zł od uczestnika.  

Kolejną tegoroczną nowością jest bieg Nordic Walking, współorganizowany przez grupę FB/Nakijezapraszamy.nw. Ta konkurencja na dystansie 10 km rozpocznie się o godz. 13.40. Trasa identyczna jak w biegu na 10 km (zob. trasa na 10 km w serwisie TRASEO). Wpisowe: 40 zł od uczestnika.

Schemat trasy na 10 km (kolor żółty) i 3 km (kolor niebieski)

Nie zabraknie także tradycyjnego biegu zespołowego na dystansie 3 km dla zespołów trzy-, cztero- lub pięcioosobowych. Z założenia bieg, który rozpocznie się o godz. 15.00, jest przeznaczony dla rodzin, ale mogą w nim wystartować także zespoły np. sąsiedzkie lub koleżeńskie. Zob. trasa na 3 km w serwisie TRASEO. Wpisowe: 50 zł od zespołu. Uwaga! Jeżeli w zespole nie będzie osoby dorosłej, wszyscy rodzice/opiekunowie muszą podpisać zgodę na udział dzieci w biegu.

Zapisy na każdy z biegów zakończą się 15 min przed startem. Rozgrzewkę przed każdym startem poprowadzi Mariusz Cieśliński, kick-boxer i zawodnik boksu tajskiego, wielokrotny medalista oraz mistrz świata, pierwszy zawodnik reprezentujący Polskę, który został zawodowym mistrzem świata w boksie tajskim.

Dzięki sponsorom, zdobywcy podium otrzymają medale, puchary, nagrody rzeczowe oraz vouchery na rozmaite usługi ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców.

Swój udział w biegu zapowiedział znany medalista żużlowy, Maciej Janowski. Będzie nie tylko okazja, by poznać go osobiście, ale także otrzymać autograf lub zrobić sobie z mistrzem żużlowym pamiątkowe zdjęcie.

Na bieg można zapisać się poprzez stronę www.fundacjanamaksa.pl/bieg lub na miejscu w dniu zawodów od godz. 12.00.

Zob. także Wilkszyński Festyn z okazji Dnia Dziecka


PARTNERZY I SPONSORZY
Age – Gabinet Masażu i Kosmetyki Specjalistycznej
Anna Szlączka – gospodarstwo sadownicze
Arima – rozwiązania dla przemysłu obróbki skrawaniem
Betard
Baumatech
Centrum Estetica
Cukiernia Yogi
Darmag – kasy fiskalne
Dotyk Nieba
Drukarnia Ricardo
Dystrybucja produktów edukacyjnych Warior
Ewa Skawińska – Nakijezapraszamy.nw
Geodeta Abakus
G&G Gabriella Wiśniewska Zakład Fryzjerski
Gmina Miękinia
Klub Bączek
Kredens
Maciejowy Sad – Lutynia
Media-Serwis Sylwester Stępień
Me Gusta Pizza & Gyros
Nord Walk Aleksander Wilanowski
Pan Precel
Przychodnia Weterynaryjna ‘VillVet’
Reiner Polska
Schumacher Packaging
SEB-TRANS Urbanik-Jaworska Marzena – Punkt Sprzedaży Kruszyw
Sołtys i Rada Sołecka Wilkszyna
Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowe w Pisarzowicach
Tryumf
Wariant Paweł – hurtownia książek
Zegaraż – Joanna Hajduga