Kolejny sukces Koła Gospodyń z Wilkszyna

W drugiej edycji konkursu kulinarnego “Najlepsze w powiecie średzkim”, który odbył się 25 maja w Środzie Śląskiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna pokazało co potrafi i zdobyło dwa wyróżnienia.

Tematem tej edycji konkursu było wegeteriańskie danie z grilla. Reprezentacja KGW w składzie Maja Stępień, Małgorzata Połatajko, Dagmara Cichy i Marietta Michalewicz-Cichy, zdeklasowała pod względem ilości przygotowanego jedzenia pozostałych dziesięć startujących w konkursie drużyn z powiatu. Przygotowane dania nazwano z języka francuskiego Nadzianee. Były zatem koreczki z boczniaków marynowanych w winie, bakłażany nadziewane serkiem z orzechami włoskimi i pastą pietruszkową, a oprócz tego ziemniaki nadziewane szpinakiem z fetą. Nie zabrakło także dań nadzianych na patyk – szaszłyków krewetkowych oraz gruszkowych z kozim serem. Wszystkie potrawy były nie tylko starannie przygotowane, ale także pięknie wyeksponowane, co przyczyniło się do sukcesu – zdobycia wyróżnienia. O słusznej decyzji jury świadczy m.in. fakt, że w czasie degustacji – w której brało udział nie tylko jury i uczestnicy konkursu, ale także przyglądająca się wielkiemu grillowaniu widownia – wszystko, aż do ostatniego okruszka, błyskawicznie zniknęło ze stołu.

Bardzo się cieszymy z wyniku w konkursie, ale cieszy nas przede wszystkim już sam udział w nim. To było wyzwanie, którego z radością się podjęłyśmy i z pewnością w kolejnych edycjach i podobnych konkursach też będziemy startować – mówi Maja Stępień, prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna i dodaje: – Jestem dumna z naszych pań z Wilkszyna. Bardzo dziękuję Małgosi, Dagmarze i Marietcie, które razem ze mną reprezentowały nasze koło, za ich wkład w ten sukces. Kasi Puterko dziękuję za użyczenie rekwizytów użytych do dekoracji, a Jadzi Korb i Asi Żyle za upieczenie wyśmienitego chleba.

Poza wyróżnieniem od jury, reprezentacja Wilkszyna zdobyła także wyróżnienie od Stowarzyszenia “Kraina Łęgów Odrzańskich”. Główna nagroda trafiła do KGW ze Szczepanowa.

To już kolejny sukces Koła Gospodyń z Wilkszyna. W marcu, w pierwszej edycji konkursu “Najlepsze w powiecie średzkim”, który był dla KGW z Wilkszyna debiutem, wilkszyńskie babeczki z piekielnym dressingiem pod pierzynką z rzeżuchy w trzech odsłonach zapewniły mu sukces w postaci podobnego wyróżnienia. Zob. także Sukces koła gospodyń z Wilkszyna.