Powiatowe grillowanie

W sobotę 25 maja w Środzie Śląskiej odbędzie się druga odsłona konkursu kulinarnego „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Tematem pojedynku będzie tym razem danie z grilla w wegetariańskiej odsłonie. W konkursie wystartuje Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna.

Inauguracyjne gotowanie konkursowe odbyło się 30 marca, a najsmaczniejsze „danie z jajkiem” zaserwowały Ciechowianki, które otrzymały nagrodę główna jury. Wyróżnienie jury zdobyły Jastrzębianki, a także nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna. Zob. więcej Sukces Koła Gospodyń z Wilkszyna.

Jak informuje na swojej stronie starostwo powiatowe w Środzie Śląskiej, uczestnikami powiatowego konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, uczniowie klas gastronomicznych, a także grupy nieformalne złożone z mieszkańców powiatu. Zgłoszenie udziału należy przesłać do środy 22 maja. Tym razem liczba miejsc nie jest ograniczona, a uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą najbliższych oraz kibiców, bo grillowanie będzie połączone z integracją. Główna nagroda to 1 tys. zł, oprócz tego w puli do wygrania wyróżnienia po 300 zł i nagrody specjalne.

Co na konkurs przygotuje Koło Gospodyń z Wilkszyna? – Tego, póki co, nie możemy zdradzić. Za nami próbne grillowanie i mamy nadzieje, że na konkursie pójdzie naszej reprezentacji równie dobrze – mówi Maja Stępień, szefowa KGW z Wilkszyna. Zatem trzymajmy kciuki za reprezentację Wilkszyna!

Konkursowe grillowanie w sobotę 25 maja w godz. 14.00–16.00, ocena jury 16.00–17.00. Miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Środzie Śląskiej, ul. Kilińskiego 33.