Nowa świetlica z biblioteką rośnie w oczach [FOTOGALERIA]

Pod niespełna dwóch miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych widać już ogromne postępy. Wszystkie ściany są już wzniesione, przygotowano także wieńce pod konstrukcję dachową. Dzięki sprzyjającej pogodzie budowa nowej świetlicy wraz z biblioteką w Wilkszynie przebiega zgodnie z harmonogramem.

Budowa nowej siedziby dla wilkszyńskiej świetlicy i biblioteki na terenie rekreacyjno-sportowym przy ORLIKU ruszyła 25 marca tego roku. Do niej i do zbiornika retencyjnego wyrównawczego wód opadowych, roztopowych i gruntowych, który będzie znajdować się w jej pobliżu, prowadzić będzie jedna droga wiodąca od ul. Sportowej.

Przypomnijmy: 31 stycznia br. wójt gminy Miękinia, Jan Marian Grzegorczyn, podpisał z marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim umowę na dofinansowanie budowy świetlicy z biblioteką. Projekt złożony przez gminę w ubiegłym roku otrzymał dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Niezwłocznie po otrzymaniu decyzji o dofinansowaniu ogłoszony został przetarg na wykonanie prac budowlanych. W drodze postępowania wyłoniona została firma „KIZ” Krzysztof Staśko, Wiesław Staśko ze Środy Śląskiej, z którą 5 marca wójt podpisał umowę na wykonanie zadania. Wartość podpisanego kontraktu opiewa na kwotę ponad 1 mln 350 tys zł, z czego 500 tys. zł to dotacja. Zgodnie z harmonogramem prace powinny zostać ukończone do połowy grudnia br.

Budowę pod koniec kwietnia obserwowaliśmy z lotu ptaka (fot. Sylwester Stępień). Przyglądamy się jej regularnie, także w ostatnich dniach (fot. Wiesława Janusz).

Wkrótce więcej zdjęć i szczegółów na temat dalszych prac budowlanych i wykończeniowych oraz przyszłego wyposażenia i funkcjonowania świetlicy oraz biblioteki.

Zob. także www.wilkszyn.info/kultura/ oraz FB/kulturawilkszyn/