Szkolenie z pierwszej pomocy pediatrycznej

W sobotę 15 czerwca w godz. 14.00–17.00 w świetlicy przy ul. Głównej 17 w Wilkszynie odbędzie się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy pediatrycznej. Szkolenie jest organizowane w ramach projektu socjalnego realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini pn. „I Ty możesz zostać bohaterem!”. Szkolenie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt z sołtysem Wilkszyna, Wiesławą Janusz, pod nr. tel. + 48 604 070 613 lub przez profil FB/soltys.wilkszyn. Liczba miejsc ograniczona (30 osób).

Celem projektu “I Ty możesz zostać bohaterem!” jest edukacja mieszkańców Gminy Miękinia w zakresie działań udzielania pierwszej pomocy pediatrycznej. Uczestnicy zdobędą m.in. umiejętność oceny bezpieczeństwa własnego, miejsca zdarzenia, poszkodowanego oraz świadków. Poszerzą wiedzę dotyczącą prawidłowego i skutecznego wzywania pomocy oraz zdobędą umiejętność kontroli stanu przytomności, drożności dróg oddechowych i oddechu dziecka. Celem projektu jest również nabycie wiedzy dotyczącej przyczyn zatrzymania krążenia u dzieci i niemowląt. Uczestnicy szkolenia będą mogli również uzyskać informacje na temat tego, jak skutecznie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u dzieci i niemowląt.

Szkolenie prowadzić będzie grupa doświadczonych ratowników medycznych https://www.gotowidoratowania.pl/.

Więcej informacji https://www.miekinia.pl/pl/I_Ty_mozesz_zostac_bohaterem,11,2531.