W Wilkszynie rusza przychodnia weterynaryjna

Badania kliniczne, szczepienia, różne zabiegi chirurgiczne i porady – to tylko część usług z oferty nowo otwartej przychodni weterynaryjnej VillVet przy ul. Leśnej 21/7 w Wilkszynie. Właścicieli zwierząt wraz ze swoimi podopiecznymi przychodnia będzie miała przyjemność gościć na dniu otwartym już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, w godz. 10.00–14.00. 

Podczas dnia otwartego będzie można nie tylko zwiedzić przychodnię i zobaczyć, w jakich warunkach będą w Wilkszynie leczone zwierzęta, ale także skorzystać z porad dotyczących pielęgnacji swojego pupila czy porad behawioralnych. Będzie można też osłuchać serce oraz sprawdzić stan uszu i uzębienia zwierzaka. To tylko niektóre z przewidzianych na ten dzień atrakcji. Ponadto dla gości przewidziano niespodziankę.

Jeszcze w przededniu wielkiego otwarcia przychodni, czyli w piątek 12 kwietnia, będzie wyjątkowa okazja do przebadania swojego zwierzęcia. Dzięki uprzejmości firmy Vetiss w przychodni testowany będzie wysokiej klasy ultrasonograf. Na badanie za przysłowiowe “podanie łapy” – badanie, dzięki któremu można wykryć wiele schorzeń i nieprawidłowości, takich jak np. stany zapalne przewodu pokarmowego czy rożnego rodzaju rozrosty, a także wykluczyć wszelkiego rodzaju patologie wrodzone – swoich podopiecznych można zapisywać telefonicznie pod nr. kom. +48 787 397 396.

Wilkszyńska przychodnia weterynaryjna VillVet jest sprofilowana pod małe zwierzęta domowe m.in. koty, psy, chomiki, świnki morskie itp. Idea jest taka, by każde zwierzę znalazło tu odpowiednią pomoc, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Pełną parą przychodnia zacznie działać już od poniedziałku 15 kwietnia. Villvet będzie świadczyć szerokie spektrum usług – od profilaktyki i szczepień, przez leczenie chorób wewnętrznych, zabiegi chirurgiczne, dermatologię, okulistykę, stomatologię po ginekologię i położnictwo. Oprócz tego w ofercie porady dietetyczne, badania laboratoryjne, diagnostyka obrazowa, a także chipowanie i wyrabianie paszportów dla zwierząt oraz tlenoterapia. Ponadto na miejscu w przychodni będzie też można nabyć m.in. rozmaite preparaty lecznicze, przeciwkleszczowe, przeciwpchelne, środki odrobaczające i inne oraz karmę.

Przychodnia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–19.00, a także w soboty w godz. 10.00–13.00. Oprócz wizyt w przychodni w razie potrzeby świadczone będą także wizyty domowe.

Przychodnię weterynaryjną Villvet prowadzi Katarzyna Dynus-Maszczyk, lekarz weterynarii, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od blisko 10 lat nieprzerwanie pracuje z małymi zwierzętami, codziennie korzystając z najnowszej wiedzy i rozwiązań. Jako lekarz weterynarii niejednokrotnie miała styczność z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi przypadkami medycznymi.

Przychodnia weterynaryjna VillVet
ul. Leśna 21/7, Wilkszyn
tel. +48 787 397 396
FB/Przychodnia-Weterynaryjna-VillVet-Wilkszyn

Zob. także OPIEKA NAD ZWIERZĘTAMI (m.in. o realizowanym przez gminę Miękinia programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt)