Sportowiec z Wilkszyna srebrnym medalistą Grand Prix Polski w Taekwon-do

Krzysztof Puterko, mieszkaniec Wilkszyna i zawodnik Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do – Sekcja Pisarzowice, zdobył srebrny medal na rozegranych w dniach 22–24 marca w Głubczycach zawodach Grand Prix Polski w Taekwon-do w kategorii walk juniorów do 68 kg.

Dla młodego sportowca z Wilkszyna to już kolejny sukces. Tydzień wcześniej na rozegranych w Brzegu Dolnym Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Teakwon-do ITF w kategorii juniorów młodszych zdobył złoty medal w walkach do 64 kg i srebrny medal w układach w kategorii do 2 CUP [zob. Mistrzowie Taekwon-do z Wilkszyna i Pisarzowic]. Srebro zdobyte w Grand Prix Polski to jego pierwszy tak duży sukces w niedługiej, bo trwającej zaledwie 2,5 roku karierze. Krzysztof ma 15 lat, jest uczniem VIII klasy Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Pisarzowicach. Taekwon-do trenuje od VI klasy pod okiem Łukasza Sudaka we Wrocławskim Sportowym Klubie Taekwon-do – Sekcja Pisarzowice. Jest nie tylko dobrym zawodnikiem, ale także bardzo dobrym uczniem. Szczególnie lubi przedmioty ścisłe, głównie chemię. Naukę chciałby kontynuować w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy Politechnice Wrocławskiej lub Liceum Ogólnokształcących nr 3 we Wrocławiu.


Z tych samych zawodów z medalami wróciły także klubowe koleżanki Krzysztofa – srebrny medal w kategorii walk juniorek do 60 kg zdobyła Agata Janus z Pisarzowic, zaś brąz w kategorii walk juniorek do 50 kg trafił do Hanny Burzańskiej, także z Pisarzowic.

Młodym medalistom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Zdjęcia: Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do Sekcja Pisarzowice