Wilkszyn ma nowego sołtysa

24 lutego 2019 r. na terenie gminy Miękinia odbyły się wybory sołeckie.

W Wilkszynie, gdzie startowały dwie kandydatki – Wiesława Janusz oraz Monika Makara, uprawnionych do głosowania było 1315 mieszkańców. W głosowaniu, które w godz. 14.00–18.00 przeprowadzone było w świetlicy wiejskiej w Wilkszynie, wzięły udział 293 osoby, co stanowi ok. 22 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania. Na Wiesławę Janusz oddano 181 głosów, na Monikę Makarę – 108 głosów; 4 głosy były nieważne. Decyzją mieszkańców sołtysem Wilkszyna na kadencję 2019–2024 została Wiesława Janusz.

Wiesława Janusz o sobie:

Mam 48 lat. Jestem mężatką i mamą czworga dzieci. Z zawodu jestem informatykiem i pracuję jako menedżer służby zdrowia. W Wilkszynie mieszkam od 11 lat. Umiem słuchać i rozmawiać. Lubię pomagać.

WIERZĘ, ŻE TRZEBA INTEGROWAĆ, A NIE DZIELIĆ

Wiesława Janusz o Wilkszynie:

Wiem, że Wilkszyn to duża i różnorodna wieś. Z jednej strony ilu mieszkańców, tyle potrzeb, problemów, pomysłów i koncepcji zmian na lepsze, a z drugiej – tyle samo talentów, umiejętności, pasji i woli działania. Wilkszyn nie jest już tylko tzw. sypialnią Wrocławia. Wielu mieszkańców chce robić tu więcej niż „tylko nocować”. Chcą robić coś dla siebie i innych. Pod tym względem Wilkszyn ma ogromny potencjał. Jego rozpoznanie i umiejętne wykorzystanie może sprawić, że wszystkim będzie żyło się lepiej. Wszyscy będą czuli, że Wilkszyn to ich miejsce. Przez nich i dla nich współtworzone.