Utrudniony dojazd z Wilkszyna do Miękini

Od 26 lutego obowiązuje zastępcza organizacja ruchu drogowego na drogach gminnych nr 104 889D Białków–Wilkostów oraz nr 104 886D relacji Wilkostów–Brzezinka Średzka.

Na tym odcinku wprowadzono ruch jednokierunkowy od Białkowa w stronę Wilkostowa, natomiast ruch z Wilkostowa do Białkowa prowadzi objazdem po drogach powiatowych Wilkostów–Wojnowice–Mrozów–Miękinia–Klęka–Białków.

Utrudnienia wynikają z rozpoczęcia prac przygotowawczych związanych z długo oczekiwaną przez mieszkańców przebudową dróg gminnych relacji Białków–Wilkostów–Brzezinka Średzka. Dotychczas prace przygotowawcze objęły m.in. wycinkę drzew i oczyszczenie rowów, obecnie frezowana jest również nawierzchnia. Łącznie w ramach inwestycji przebudowanych zostanie ponad 3,8 km dróg gminnych, a w Brzezince Średzkiej dodatkowo wykonany zostanie chodnik o długości 663 m. Prace budowlane obejmą także budowę oświetlenia drogowego.

Zadanie jest współfinansowane ze środków rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016–2019.

Informacja za: www.miekinia.pl